Aby ty nejmenší měli ten největší luxus

Výbavička pro miminko obsahuje velkou škálu drobných nezbytností, které však nedají tolik práce, jak to nejdůležitější – kojenecké oblečení. Není lehké vybrat správné druhy oblečků, které by splňovali vše, co od nich nejen očekáváte, ale i prospějí vašemu děťátku.Jak se tedy postarat o to, aby byla jeho výbava v oblečení nejen bohatá, ale i kvalitní?
rozkošný dítě.jpg

Dbejte především na materiál

Není dobré podceňovat skutečnost, že děti mají na rozdíl od nás dospělých, extrémně citlivou a jemnou pokožku, která nejen potřebuje, ale i vyžaduje zvýšenou péči. Materiál všeho kojeneckého oblečení tedy musí splňovat požadavky, díky kterým se vyhnete nepříjemným situacím a řešením, které vás potrápí.
Jednou provždy bavlna!
· Je příjemný materiál, pohodlný, pohlcuje pot a nedráždí pokožku.
· Je nejvíce doporučovanou textilií, kterou by měli rodiče při výběru oblečení pro dítě zvolit.
· Dlouho vydrží, neroztáhne se a po vyprání si zanechá svůj tvar.
· Nezpůsobuje žádné alergické reakce, co musíte ocenit za všech okolností!
puntíkované dupačky.jpg

Barvy, vzory, široký sortiment

Z dob našich babiček je známo, že se po kvalitní kojenecké oblečení muselo chodit do zahraničí, kde bylo nejen levnější, ale i běžně dostupné a bavlněné. Dnes už máme k dispozici nejen několik druhů, ale i vzorů a nespočet barev dětských bodýček, svetříků, tepláčků nebo zavinovaček. Vybírat si tedy musíte i delší dobu, protože najdete kvanta nádherného oblečení, pro které se nebudete umět rozhodnout.
ruce miminek.jpg

Myslete na praktickou stránku!

Čemu byste měli věnovat zájem je nejen pohodlný materiál, který bude vašemu miminku vyhovovat, ale i praktičnost oblečků.Dítě v každém věku potřebuje nosit oblečení, které se mu bude dobře nosit a nebude mu překážet. To značí, že se předem raději vyhněte zvláštnostem, kterými některé druhy oplývají:
knoflíky a zipy,které můžou vadit nebo se odtrhnout
límečky,obzvláště při spaní nedělají velkou parádu a spánek znehodnocují
zapínání vzadu,hlavně pro miminka v prvních měsících, které ještě leží na zádech, protože jim způsobí otlačení a nepohodlí