Snad si toho našinci nevšimnou

Ti z našinců, kteří se chystají ještě letos do Španělska, si možná budou poněkud pochvalovat. Budou totiž moci využívat i to, co je sice určeno primárně tamním pracujícím, ale vztahovat se to bude i na zahraniční turisty. Zkrátka a dobře se ve Španělsku rozhodli, že tam budou do konce letošního roku cesty vlakem na kratší vzdálenosti zdarma. Zejména lidé, kteří tam dojíždějí do práce, totiž budou moci cestovat až do osmdesátikilometrové…

Typy pro cestovatelské začátečníky

Pokud se už rozhodnete cestovat bez cestovních kanceláří na vlastní pěst, je nutné mít na paměti, že se musíte vzdát všeho luxusu, který byl spojený s cestovní agenturou. Tedy hotely all inclusive, slíbený odvoz na daná místa autobusem nebo poslíčci čekající na letišti na vaše zavazadla. Na druhou stranu získáte pocit volnosti a svobody. Můžete být zrovna, kde chcete a netlačí Vás čas odjezdu zájezdového autobusu zase o pár kilometrů dále….

Na Istrii nejen na pláž

Tento poloostrov je oblíbenou destinací hodně turistů. Nabízí luxusní hotely přímo u pláží, kam to táhne skoro všechny. Do center měst se už tolik lidí nevydává, a to je chyba. Rijeka 2. největší město chorvatského pobřeží je hlavním přístavním městem poloostrova. Na rodinnou dovolenou se toto město, příliš nedoporučuje, na výlety ale rozhodně. Za navštívení stojí určitě ulice Korzo, kde najdete nejoblíbenější obchody, kavárny, restaurace a i Městskou věž s hodinami….