Snad si toho našinci nevšimnou

Ti z našinců, kteří se chystají ještě letos do Španělska, si možná budou poněkud pochvalovat. Budou totiž moci využívat i to, co je sice určeno primárně tamním pracujícím, ale vztahovat se to bude i na zahraniční turisty.

Zkrátka a dobře se ve Španělsku rozhodli, že tam budou do konce letošního roku cesty vlakem na kratší vzdálenosti zdarma. Zejména lidé, kteří tam dojíždějí do práce, totiž budou moci cestovat až do osmdesátikilometrové vzdálenosti zadarmo, což by mělo ulevit domácnostem negativně ovlivňovaným růstem cen jejich životních nákladů, ale dotkne se to i turistů cestujících především po okolí velkých měst.

cestování Barcelona

Ti, kdo si stáhnou do svého mobilního telefonu příslušný QR kód získaný po složení deseti- nebo dvacetieurové kauce, úměrné vzdálenosti předpokládaného dojíždění, tak budou moci zdarma využívat tamní vlakovou dopravu a zmíněný QR kód jim poslouží jako jízdenka. A pokud takoví lidé absolvují aspoň šestnáct jízd, dostanou zmíněnou složenou zálohu zpět.

A aby toho nebylo málo, zlevní prý třeba Barcelona do konce roku veřejnou dopravu o třicet až padesát procent. V čemž tu napodobují do určité míry Německo, které totéž nabízelo na tamní železnici v právě uplynulém létě.

Montserrat Španělsko

Takže ti, kdo chtějí cestovat po Španělsku, mohou v některých případech ušetřit na dopravě. I naši turisté mají možnost toho využít, protože i ti dostanou na svůj pas zmíněnou výhodu. I když nejsou místní a nejde o to jim ulevit v záležitostech výdajů za cesty do práce. A možná toho využijete i právě vy.

Je to do jisté míry skvělá nabídka, která se může leckomu vyplatit. Ale přesto z ní mám dost nepříjemný pocit. Protože se mi informace o této možnosti dostala z našich internetových médií. Která určitě nesleduji jenom já. A už tak v duchu vidím, jak populisti chystají další demonstrace našeho ‚zbídačeného lidu‘, kterému prý naše vláda škodí. A jak tito chtějí, aby se i u nás jezdilo zadarmo. Na což pochopitelně tolik těch takzvaně sociálně slabých, ale ve skutečnosti chudých nejen finančně, ale i na duchu, tak ochotně slyší.