Autotuning

Z výrobních linek automobilek vyjíždí nové auto každých cca 3- 5 minut. Je to pěkná řádka aut, a jedno vypadá jak druhé. Teda liší se max. barvou, ale jinak žádný velký rozdíl. Jak se vtipně říká, pro ženy je to jediný rozdíl, barva auta. Není tedy divu, že se někteří majitelé aut snaží o nejrůznější odlišení.

Abyste měli originální auto, můžete si zvolit originální barvu. Většinou jsou to nejrůznější metalízy, které jsou namíchané přímo pro vaše auto a pravděpodobnost, že potkáte druhé stejně barevné je mizivá.

Někomu stačí, když si na svého plechového miláčka pořídí jiné disky. Nebo si nechá ty původní, ale nechá si na ně nanést komaxit nebo lak v barvě, kterou si vybere. Je pochopitelné, že pokud zainvestujete do takovýchto disků, budete časem hledat opravy hliníkových disků. Při té příležitosti se můžete rozhodnout pro jinou barvu disku.

alu disk

Další věcí, co můžete na svém autě změnit tak, aby si vašeho auta každý všiml, jsou ozdobné kryty šroubů kol nebo barvy na brzdy.

Auto si můžete také ozdobit nejrůznějšími polepy. Anebo přidat podsvícení prahů,

A jednou z nejdůležitější věci, kterou na svém originálním autě musíte mít je SPZ, kterou si necháte vyrobit dle svého návrhu. Musí se skládat z 8 znaků a jedno z toho musí být číslo, což se dá nahradit nulou jako písmenkem „O“. O značku musíte zažádat a pochopitelně si musíte vymyslet nějakou, která ještě neexistuje. U nás po města jezdí např. R0CKSTAR.

autotuning

Snaha odlišit naše auto se nám ovšem také někdy nemusí vyplatit. Zvolíme-li např. na SPZ nápis, který bude přitahovat policejní kontroly na našich cestách, může se nám radost z tváře brzy vytratit. Chcete mít originální auto? Originální SPZ, barevné disky, reklamní polepy, to vše způsobí, že se za vašim autem budou ostatní otáčet. Ale pozor na dopravní přestupky, budete lehce zapamatovatelní.