Domácí léčebný ráj

V dnešní době již není nemožné si doma vytvořit takové malé wellness. Pravidelný pobyt v sauně nebo příjemně teplá bublinková lázeň ve vířivé vaně asi patří tak nějak celkově k nejvyhledávanějším relaxačním chvilkám. V podstatě rychlý vývoj technologií, materiálu, ale zároveň i příznivého finančního nákladu hovoří za vše. Nyní si je bez problémů můžeme pořídit do svých domovů. Je v podstatě jedno, zdali upřednostníme saunu nebo bublinkovou koupel, obojí má totiž velmi blahodárné účinky pro naše tělo. Uvolňují svalové i psychické napětí, detoxikují organismus, posilují kardiovaskulární systém a zároveň naši imunitu. Krásně uvolňují i dýchací cesty. Zlepšují náš spánek. Mírní bolesti především pohybového aparátu. Velmi příznivě působí na naši pleť a pomáhají i v léčbě kožních onemocnění.
prostřeno u vířivky

Vířivé vany

Vyrábí se jak pro vnitřní, tak venkovní využití. Záleží na našich možnostech a vybírat je skutečně z velkého množství. Vířivky přináší našemu tělu dokonalé uvolnění a také skvělou masáž, která je nám příjemná. Dokonce si vodu můžeme zpříjemnit vonným esenciálním olejem nebo směsí bylinek, vše působí blahodárně na naše tělo, především mysl. První takový prototyp vířivé vany byl představen v Americe a bylo to roku 1968. Od té doby prošly mnohými úpravami a vylepšením. Ovšem bublinková lázeň s proudovou masáží zůstala zachována. Výhodou je, že se dá prakticky používat celoročně, což v zimních měsících je skutečně balzámem po všech stránkách.
zrcadla kolem vířivky

Vzhled a provedení

Na první pohled malý bazének, který ale odvede hodně práce. Skořepina má ergonomické pozice pro sezení nebo i případné ležení a je posazena do elegantního kabátku. Její opláštění může zůstat na povrchu nebo je zapuštěno pod povrch země. Záleží na typu vany a našich požadavcích. O naše dokonalé uvolnění se postará řadu trysek jak vzduchových nebo proudových a rotačních. My víme jak je spustit jednou rukou a oni ví, kam se mají zaměřit. Nic méně, aby nám vana dlouho a dobře sloužila, zaslouží si nejlepší servis a péči.