Instalatéři vyhledávají únik vody velmi rychle a přesně

Představte si, že vám před malou chvílí skončila pracovní povinnost u vašeho zaměstnavatele, a je před vámi týden dovolené. Chystáte se odjet domů a máte v plánu začít balit věci s tím, že zítra brzy ráno odlétáte do cílové destinace na Jadranu. V hlavě máte již docela jiné myšlenky, už se vidíte na pláži anebo pod mořskou hladinou s potápěčskou výzbrojí, a tak po příchodu domů zpočátku nevnímáte nic kolem vás. Teprve po půl hodině si všimnete, že mezi obývákem a ložnicí je na zdi mokrá mapa. Skvrna je tak velká, že zabírá http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zajimavosti/myty-o-chripce-a-nachlazeni-co-zabira-a-co-nema-cenu-ani-zkouset.html více než polovinu plochy stěny v místnosti.

instalatér při práci

Co teď? V první řadě uzavřít hlavní uzávěr vody a pak začít vyhledávat na Internetu instalatérskou firmu? A co když se voda rozšířila i do elektroinstalace a může to ohrožovat obyvatele domu na životě?

Takovéto úvahy jsou v tomto okamžiku již typickým rčením „pozdě bycha honit“. Tímto vám chceme naznačit, že kontakt na instalatérský havarijní servis je vhodné mít při ruce již dávno před tím, než se něco přihodí. Protože v té chvíli ihned začnete vytáčet telefonní číslo a začnete jednat. Instalatéři vám po telefonu poradí, co ihned provést, a budou se snažit do hodiny dorazit. Vy se pak již nemusíte ničím zdržovat, začnete v poklidu balit věci na dovolenou a poté, co instalatér dorazí, bude se věnovat detekci úniku vody moderními metodami.

instalatérský hasák

Unikající voda se vyhledává např. buď formovacím plynem nebo poslechovou tyčí Hykron a výsledek je velmi přesný, tímto způsobem se odhalí defekty s přesností na milimetr a není pak nutné bourat omítku na celé zdi, ale odkrýt pouze malý kus, který je nutný k instalatérskému zásahu. Může to tedy probíhat tak, že ještě téhož dne, před odjezdem na dovolenou, instalatéři nejen, že zjistí únik vody, ale závadu i odstraní. A to i bez složitých stavebních zásahů do omítky a zdiva v obytném prostoru.