Jak si ulehčit cestu

Golfový kočárek?

Maminky a tatínkové všech dětí. Dobře víme že děti rostou rychlostí blesku. Od miminka se toho ledacos změnili. Ještě nedávno jste jezdili s miminkem v kočárku, které mělo hlubokou korbu a teď už si samo sedá a začíná si pěkně ťapkat po svých nožičkách. Jak roztomilé. Na tenhle den čeká spousta rodičů. Ale neví, co je ještě čeká. Kdo už má více dětí, tak ano už ví, co s takovým dítětem děla a na co si dát pozor, ale co ti, co tohle teprve zažívají poprvé. Na co si musí dávat pozor. Dejme tomu že na všechno. Ale nemusíme to nějak dramatizovat. Stačí, když budeme pozorní a ve střehu.

kočárek

Sem tam se nějaké to odřené kolénko podaří, nebo nějaká modřinka. Kvůli tomu si nic vyčítat nemusíte. Věřte, že ještě takových bolístek bude daleko víc. A nemůžeme děti vychovávat v bublině. Když už děti sami sedí anebo ťapkají, tak chtějí objevovat svět. A to nejlépe sami. Takže hluboký kočárek vyměnit za ten sportovní a hurá na výlety a pozorovat dění přírody a dalších jevů. Někdy to půjde po svých, nebo na odrážedle, ale kočárek je stále taková jistota. Ale co teď? Tahat sebou sportovní kočárek, který něco váží, odrážedlo, které má takový tvar, že ho musíte nést skoro na zádech, a ještě k tomu dítě.

kočárek

Nedej bože, kdybyste měli jet třeba například hromadnou dopravou. Na takové menší výlety, třeba do zoo, parku, nějakého muzea a podobně je skvělé mít golfový kočárek, který je skvěle skladný, takže nezabere moc místa a do auta jako dělaný. K tomu je opravdu lehčí než sportovní kočárek. Opět zase ale záleží na značce, kterou si vyberete. Proto je dobré vybírat o něco déle a popřípadě si golfky vyzkoušet na vlastní pěst. Což je možné třeba u kamarádky anebo taky třeba v kamenném obchodě. Díky vyzkoušení budete vědět, který kočárek je pro vás ten pravý a který si tedy sebou odvezete domů. Přeci jen to nebude na chvilku, ale ještě se dítko rádo prospí nebo povozí v kočárku.