Než se vrhnete na sport

Na sport lze nahlížet různě. Zatímco pro někoho je tento každodenní rutinní záležitostí, bez níž by se cítil přinejmenším nesvůj, pro jiného je počínáním vhodným akorát tak pro masochisty a jiné šílence. Ne nadarmo se tak o sportu říkají různá moudra či „moudra“. Někdo praví „sportem ku zdraví“, jiný „sportem k trvalé invaliditě“, jeden si prozpěvuje chvalozpěvy na cokoliv, co se sportem souvisí, zatímco jiný zná akorát tak Dědečkovo „živýho mě nedostanou, nikdy více tepláky, volám s tváří ošlehanou hospodskými větráky“, případně Peterkovu „proč píseň o sportu teď pro vás zpíváme? Že se na něj z postele tak často díváme.“
lyžař s helmou
Je tomu tak proto, že zatímco si jeden dává do těla dobrovolně a rád, pro jiného jde o počínání, ze kterého člověka akorát tak všechno bolí, což je nepříjemné a tudíž nežádoucí.
Ovšem ať už člověk patří k zastáncům nebo odpůrcům sportu, určitě se shodne se svými oponenty na tom, že by se měl člověk cítit dobře. A to při pohybu, byť třeba i jenom vzdáleně připomínajícím sportování. A aby tomu tak bylo, je záhodno si před započetím jakékoliv pohybové aktivity pořídit vhodné vybavení.
štafetový závod
Takové vybavení, jak moudře praví třeba , by člověka nemělo v žádném ohledu omezovat. Oblečení by tak mělo být odpovídající tomu kterému zrovna panujícímu počasí, před nímž by mělo sportovce vhodně ochraňovat, obuv by třeba v případě běžců (ovšem logicky zdaleka nejen těch) měla být pohodlná a správně tvarovaná.
A tím nejlepším, co by mělo být základem šatníku každého sportovce, je craft bunda. Značková bunda, jež dává stoprocentní záruku, že žádného člověka při sportování venku nenechá ve štychu, že ho adekvátně ochrání za každého počasí, ať už je tento amatérem nebo profesionálem. Větru a dešti doposud poroučet nedokážeme, ovšem takováto bunda před obojím spolehlivě chrání, zahřeje a současně i odvádí přebytečný pot. A navrch je vždy i promyšleně ušitá, dokonalého střihu a z perfektního materiálu, vypadá tudíž skvěle i na pohled.
posilévání břišních svalů
A když už jednou člověk takovou bundu má, musí se do nějakého toho sportu pustit. I kdyby to měla být jen pomalá vysilující procházka dvoumetrákového chlapa kolem vlastního domu a zpět na kanape před televizí.