Online potraviny dobývají české domácnosti

Prvním zástupcem trhu s potravinami v online světě byly Potraviny obchodního řetězce Tesco. Kromě nich na trhu působí ovšem také Nakupdomu.com, NakupteSi.cz, Potravinydomu.cz, Myfoodmarket.cz, Rohlik.cz, Kosik.cz a mnoho dalších.
 
Nákupy jídla, pití i drogerie z domova jsou čím dál více populární, a to i díky tomu, že jednotlivé online obchody neustále rozšiřují své působení. Prodeje začaly v Praze, ale během minulých let, zejména během loňského roku se obchody hojně šířily napříč celou republikou.
rohlíky na prkénku.jpg 

Rohlik.cz loni rozšířil svůj prodej

Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz je jedním z největších v České republice. Jeho zakladatel, pětatřicetiletý podnikatel Tomáš Čupr, pomohl k růstu obchodů. Díky tomu posílil svou pozici jakožto prodejce potravin online. Letos plánuje, že se s tržbami přiblíží k neuvěřitelným třem miliardám a nadále si tak držet první příčku v prodeji.
 
Tomáš Čupr je zároveň zakladatelem nejen webu Rohlik.cz, ale také velice úspěšných portálů Dámejídlo a Slevomat. Tyto dvě společnosti vybudovat a následně prodal. U portálu Rolik.cz prodej ovšem vůbec nezvažuje.
john deere 8370r.jpg 

Kde můžete e-shop využít?

Prodeje prostřednictvím webu Rohlik.cz jste si v prvních letech mohli užít pouze v Praze. Nyní jsou sklady stále v Praze, ale nakoupit si můžete i v jiných městech. Kde? Rohlik.cz najdete v:
·         Liberci,
·         Ústí nad Labem,
·         Plzni,
·         Hradci Králové a
·         Pardubicích.
A pochopitelně také v Praze.
sklizeň zeleniny.jpg 
Proč je prodej potravin přes internet tak populární? A není to nebezpečné? Všichni poskytovatelé těchto služeb se samozřejmě zaobírá čerstvostí všech potravin. A jejich oblíbenost? Ta zajisté souvisí s tím, že si na nákupní list můžete online přidat kdykoli cokoli, máte obrovský výběr a nemusíte v supermarketu trávit nekonečné hodiny nákupem a čekáním ve frontách. Není se proto čemu divit, že jsou tyto služby tak oblíbené a stále rozrůstající se.