Osvětlení doma nepodceňujte

Tak jak při zařizování bydlení pořizujeme například postel s kvalitní matrací, tak bychom se měli zaměřit i na osvětlení v celém bytě. Takové, které nám vytvoří příjemné a zdravé prostředí.

·         Víte, že světlo ovlivňuje vaši náladu? S dokonalým osvětlením máte i dobrou náladu. Ať máte malý byt nebo velký dům, každá místnost, ať se jedná například o pracovní kout v kuchyni, osvětlení jídelního či pracovního stolu, dokonalé světlo v celé koupelně včetně zrcadla, tlumené při televizoru, intimní v ložnici… vždy je velmi důležité, jaké světlo zvolíte. Každá místnost má svoje specifika a tomu byste měli podřídit nejenom výběr svítidel, ale i správný světelný zdroj.
světlo pod skříňkami

Šetřit energií v domácnosti je pro mnohé nutnost. Nejenom že se hledá řešení, jak efektivně využít alternativní zdroje energie ohledně vytápění a ohřevu vody, ale šetřit se dá i při dokonalém osvětlení. Svítidla se zajímavým designem tvoří takové prvky, které mohou příjemně podtrhnout dokonalý, celkový elegantní vzhled interiéru.
Několik osvědčených rad pro osvětlení.

·         V kuchyni nad jídelním stolem zvolte světlo, které bude mít vyšší stupeň krytí.  Závěsné svítidlo by mělo být umístěné tak, aby světlo bylo minimálně 60 cm nad stolem. Pracovní plocha – kuchyňská linka, ta by měla mít navíc samostatné dokonalé osvětlení, například bodové, případně podlouhlé-zářivkové.
vana uprostřed koupelny

·         V ložnici jedno centrální světlo u stropu bude uspokojivé. Na noční stolky si pořiďte lampy s takovým osvětlením, které se postupně dá stmívat.

·         Když jekoupelna dokonale osvětlena například bodovými světly zapuštěné v obkladech koupelny, tak máte jistotu, že uvidíte při úklidu každou nečistotu a tak můžete mít koupelnu perfektně čistou. K zrcadlu si umístněte světlo po obou stranách. Tak budete mít jistotu, že vám nebude toto osvětlení vrhat stín.
Výběr nástěnných, stropních a závěsných lamp je velmi široký a mají různá, velmi zajímavá provedení. Vybírejte je s citem tak, abyste měli dokonale rozjasněný domov.