Upéct něco z banánu? Proč ne!

Exotický banán se stal choutkou na našem trhu už dávno. Není absolutně žádný pro https://www.mesec.cz/clanky/ak-se-lisi-plat-za-stejnou-praci-u-muze-a-u-zeny/ blém toto ovoce v obchodě sehnat a to v podstatě v neomezeném množství.
Někdo si stále pochutnává na tomto čerstvém ovoci za čerstva, dokonce i sportovci často dávají tomuto ovoci přednost, díky jeho výživovým hodnotám. hromada banánůZ banánů se však dá dělat i spousta jiných věcí. Můžete si z něj udělat koktejl, pro mlsouny doporučujeme lahůdku banán v čokoládě se šlehačkou, pokud chcete něco méně tučného a neméně dobrého, možná si vyberete sušené banány, které mohou nahradit klasické chipsy ze smažených brambor. Samozřejmě na trhu najdete i banánová mléka a jogurty, navíc spousta lidí začíná používat tuto surovinu i na pečení sladkých dezertů, čímž částečně nahradí cukr a pokrmy jsou tak mnohem zdravější a výživnější. A když jsme u toho pečení, slyšeli jste už o banánové mouce?
Vlastnosti má podobné jako mouka obilná, avšak její chuť se mírně liší. Třeba tím, že je nasládlá stejně jako původní banány. Tento druh mouku, můžete používat na vaření, pečení či smažení, prostě jako klasickou mouku. A víte co je nejlepší? Banánová mouka bojuje proti plýtvání potravin. Vyrábí se totiž z ovoce, které je vzhledově ne příliš dokonalé a v obchodech v podstatě neprodejné. I přesto tento produkt dostane své uplatnění a žádný banán nevyroste jen pro to, aby ho lidé následně vyhodili!ovesná kaše s banány
Šetření potravin je důležité, protože každý produkt si přeci zaslouží respekt! A zvlášť, když z něho jde dostat něco tak dobrého a výživného jako je banánová mouka! Jejími dalšími výhodami je třeba i to, že je absolutně vhodná pro lidi s bezlepkovou dietou, žádný lepek totiž neobsahuje. Dalším plusem je obsah vlákniny, který často u bílé mouky postrádáme. Zkuste tedy něco nového a dejte šanci modernímu a kvalitního produktu, na jeden kilogram této mouky je potřeba 9kg banánů, takže kvalita je jasná!