Krása není 90-60-90!

Možná uvažujete i vy o tom, kde se stala chyba a proč krása znamená kostnatá štíhlost. Můžeme se samozřejmě domnívat, že pouze média mohou za to, že si myslíme, že je toto ideál krásy, ale když si to vezmeme opravdu pěkně upřímně, tak média jsou živa ze zájmu lidí a pokud tedy i my sledujeme hubené modelky, obdivujeme je na fotografiích, kde jsou samozřejmě i používány retuše, zaděláváme na to, že tento byznys a tento trend bude pokračovat.
 přehlídkové molo
Co nejvíce v posledních desítkách let hnalo svět k obrovské štíhlosti ideálu krásy?
1.  Praktičnost pro módní návrháře
Návrhář může v případě, že má nasmlouvané na módní přehlídku dívky s mírami pouze 90-60-90 a výškou minimálně 175 cm a maximálně 180 cm má jistotu, že většina jeho modelů padne dívkám výborně a nemusí dopředu modelky nahánět ke zkouškám a šaty na ně došívat či jinak upravovat.
třpytivá korunka
2.  Dobře vypadající oděvy
Na štíhlém těle krásně vyniknou modely daného návrháře či oděvní značky. Na nedokonalém těle samozřejmě nebudou dokonalé modely dokonale vypadat.
3.  Lépe vyhlížející a zvýrazněné rysy obličeje
V časopisech na titulních stránkách samozřejmě lépe vypadají krásné velké oči, výrazné lícní kosti a rozevláté dlouhé vlasy.
4.  Ladnost pohybu štíhlého těla
Když srovnáte chůzi štíhlé mladé dívky a obézní mladé dívky, je jasné, že uvidíte poměrně výrazný rozdíl, i pokud budou mít děvčata od přírody stejného talentu pro pohyb. Ať už jde o gymnastiku, krasobruslení , balet či modeling, pro ladný pohyb je žádoucí málo tuku.
 
Začíná se trend měnit?
Tato otázka je zde zcela na místě a ano, trend se mění. V této době se do popředí dostávají nejen tak zvané plus size modelky, které se vyznačují velikostí 36-38, což je běžně štíhlý člověk, ale také modelky velikost X – XXXL.
Pojďme si říct, že pokud se budou do časopisů, soutěží krásy a dalších výstupů, které ovlivňují populaci dostávat všechny typy žen, bude to v pořádku.
Pozor však na to, aby se nám tento trend opět nevymkl z rukou a za pár let se nepropagovaly jen silné až tlusté ženy a nevznikaly nám na planetě ještě větší problémy obezity, než jsou nyní.
 
Všeho s mírou!
Ve skutečnosti je jen málo časopisů, módních přehlídek a soutěží krásy, kde uvidíte ženy všech výšek, a všech konfekčních velikostí. Nicméně už i v České republice jedna taková je a stojí za to sledovat její vývoj, protože věříme, že rozmanitost lidských těl je IN!