Vše, co víme, ti povíme…

Optimalizace je skvělá věc, a to nejen ve výrobě, ale i v digitálním světě. Vše, až pračky po chytrý telefon jde dnes přizpůsobit do puntíku našim potřebám. Nastavíme si melodii budíku na naši oblíbenou melodii, přes aplikaci banky zaplatíme složenky po načtení QR kódu, na cokoliv se přihlásíme pomocí Facebooku nebo Googlu….
 anglické otázky
A napadlo vás někdy, kolik toho o vás internet ví? Možná byste se až divili, co všechno o vás internetové společnosti (zvlášť po několika letech užívání) vědí, nebo si odvozují z vašeho chování.
 
Když se kamkoliv registrujeme, v dlouhých Smluvních podmínkách (které samozřejmě všichni čteme do posledního písmenka) bývá mimo jiné také zahrnuto, že udělujete společnosti souhlas se shromažďováním osobních dat a údajů, které nebudou (možná) předány žádné třetí straně.
Co o vás internet ví?
Pokud stejně jako drtivá většina českých uživatelů používáte Google, můžete se sami podívat, co o vás tato společnost ví. A že toho ví opravdu hodně…
Google ví, co vás zajímá a má o vás docela přesnou představu. Přeci jste si nemysleli, že všechny ty reklamy na ty skvělé věci se vám ukazují náhodně? Ale kdeže. Na stránce se vám přesně zobrazí, co si Google myslí, že máte rádi, do jaké věkové kategorie spadáte a zda jste muž či žena.
Ale tím Velký bratr nekončí. Máte mobil a Androidem? Google ví, kdy jste kde byli, jak dlouho jste na to místo cestovali a jakou dobu tam strávili.
Google ví, co jste hledali. Patříte mezi tu sortu lidí, která si při vyhledávání některých témat raději zapne anonymní prohlížení? Jestli si myslíte, že je vaše historie nevyhledatelná, tak se omlouvám- minimálně správce sítě je schopný vaše temné stránky odhalit.
Že se vám na Youtube v nabídce ukazují super videa, která jste sice nikdy neviděli, ale po zhlédnutí jste z nich nadšení? Ne, není to náhoda. YouTube do tohoto kolotoče patří taky.
zvětšené části
Dobrá zpráva na konec
Dobrou zprávou je, že společnosti, která shromažďují data o třetích osobách, jsou povinny vám na požádání tyto informace vydat. V nastavení Google je dokonce možné si nechat posílat měsíční reporty.