Nezahazujte nefungující vztah, pečujte o něj

Manželství a vztahy jsou trochu jako zeleninová zahrádka. Zasadíte semínko a plni elánu a lásky sledujete, jak začíná pomalu růst. Překoná počáteční obtíže, prorazí hlínu a vykoukne na světlo světa. Aby rostlinka mohla dál růst a dávala nám sladké plody jako odměnu za naši snahu, musíme o ni s láskou pečovat a pravidelně ji zalévat. Když se na rostlinku vykašleme, rychle uhyne. I když se o ni ale staráme, jak nejlépe umíme, může se stát, že se rostlince přestane dařit. Třeba za to můžou nepříznivé okolní vliv, nebo jsme udělali někde chybu v naší péči. Nebo třeba naši rostlinku napadli škůdci.

muž a žena

A podobně to je i s láskou, vztahem, nebo manželstvím. Pokud chceme, aby naše láska kvetla, musíme o ni pečovat. Bohužel i tak se stává, že to začne doma skřípat a vztahové problémy začnou vystrkovat růžky. Často máme tendence se při prvních problémech rozcházet nebo rozvádět. Vzpomeňme si, ale na rostlinku na zahrádce. Tu bychom přece také nevyhodili při prvních komplikacích. Zkusili bychom změnit zálivku, přidat výživu, anebo se obrátit na zkušeného zahradníka, který by nám pomohl přivést naši rostlinku zpět k životu. Nepleťme si naši rostlinku s rozbitým deštníkem, který při prvním poškození vyhodíme.

Vyzkoušejme to stejně i se vztahem. Máte pocit, že se z Vašeho vztahu vytratila jiskra? Není to jako dřív a Vám se to nelíbí? Došlo na Vaší nebo partnerově straně k nevěře? Nerozumíte si a neumíte už spolu komunikovat? Nevzdávejte to. Nezahazujte ten čas, kdy jste budovali Váš vztah a dejte mu ještě šanci. Žádná zázračná zálivka na poničený vztah asi není, ale může Vám pomoct manželská poradna Praha.

partneři

Paed.Dr. Drahomíra Šínová je zkušená odbornice v psychoterapii, mediaci, rozvoji osobnosti, v poradenství, ale také právě v manželském poradenství. Pomůže Vám najít cestu k sobě, komunikovat spolu a udělá vše proto, aby Vám pomohla napravit Váš vztah. V případě že už jste se rozhodli pro rozvod, pomůže Vám zvládnout i tuto nelehkou situaci.

Není ostudou říct si o pomoc. Naopak je obdivuhodné, když se snažíte pro svůj vztah udělat maximum.