Pár jednoduchých a účinných cviků za použití jednoruček

Pokud jste začátečník, nebo i pokročilý cvičitel, avšak jednoručky jsou pro vás ještě nevyzkoušený oblast, nemusíte se obávat. Jednoručky najdete zcela bez problému v každém sportovním obchodě, ale v každém fitku. Cvičení s jednoručkami není vůbec náročné na provedení, spíše jde o to, aby vaše technika byla správná. V tomto článku si přiblížíme pár cviků, které můžete za pomoci jednoručky vykonávat.
činky

Pojďme na cviky s jednoručkami

Mezi základní cviky, kde využijete jednoručky, zařazujeme tlaky, tedy chytíte jednoručku do ruky, rozkročte nohy, druhou ruku zatneš do pěsti, zpevňuje tělo a ruku s jednoručkou vzhůru vztahuji. Tímto cvičením si zpevníte trup a získáš sílu do celé ruky. Nezapomínejte držet tělo rovně a nenahýbat se ani do žádné strany. Dalším cvikem jsou přítahy. Dáte se do tříbodového postavení, tedy rozkročí nohy jednou rukou se opřeš o lavičku, stěnu nebo cokoli a přitahuješ a odtah ruku, ve které máte jednoručku. Tím, že nejste v klasickém postoji pro přítahy, dosáhnete že více pracujete s břichem a se stabilitou trupu. Představili jsme vám dva základní cviky, když budete mít tyto dva cviky vychytané a budete je umět cvičit správně, můžete se s jednoručkami posunout dále. Nezapomínejte, pomalu, dále zajdete, a to se týká i cvičení.

tělocvična

Kvalitní cvičení je správné cvičení

Pokud chcete, aby byly z vašeho cvičení viditelné výsledky, je nezbytné abyste cvičili správně, tedy musíte se naučit základy a postupnými kroky jít co jednou do větší zátěže. Zapamatujte si, že někdy je méně více, a tudíž je třeba pokud chcete dosahovat správné výsledky, musíte vědět i správně cvičit. Pokud nechcete cvičit po dozorem, je třeba abyste si cvičení předem velmi dobře nastudovali, aby tedy vaše tvrdá práce měla i své výsledky. Pokud byste cvičili jen podle toho, jak vás napadne, nejen že to nemusí mít žádný účinek, ale hlavně si můžete velmi ublížit. Proto je třeba se k otázkám cvičení stavět velmi zodpovědně. Pokud máte zájem dozvědět se pár zaručených cviků abyste správně využili jednoručky, osvojit si pár způsobů cvičení a podobně, určitě se obraťte na internetové stránky společnosti https://inlive.cz/.