Podporujeme motoriku u dětí

Jak ten čas běží, se můžete přesvědčit zejména v období vašeho těhotenství. Ani se nestihnete otočit a zjistíte, že vaše malé miminko vám už spokojeně leží doma v postýlce. Stejně tak si možná ani neuvědomíte, jakou rychlostí roste a vyvíjí své schopnosti a zručnosti.
Abyste však posílili motoriku vašeho miminka, ze kterého se stalo už neposedné batole, pořiďte mu hračky, které se zaměřují na podporu počáteční motoriky, kterou bude při jeho vývinu neodmyslitelně potřebovat.motorická kostka.jpg

Kostka, která vám doma sklidí úspěch

Je neuvěřitelné, do jaké míry dokážou dětské hračky upoutat jejich pozornost a zaměstnat děti na dlouhé hodiny. Nejsou však všechny stejné a kromě těch zábavních, byste měli mít doma i edukační a motorické.
Motorická kostkaje toho příkladem, protože nabízí hned několik možností k tomu, jak trénovat správné uchopení a rozvíjet dětskou fantazii a zručnost.V prvním roce života vašeho dítěte, se vám doma osvědčí jako ta nejvíce oblíbená a žádaná hračka, která bude přínosná nejen z hlediska zábavní činnosti, ale i vzdělávacího režimu.

V čem spočívá její kouzlo?

Jak už jistě tušíte, díky designu kostky, která má hned několik stran určených k různému vzdělávání, vaše dítě se s ní nikdy nudit nebude. Po stranách motorické kostky nalezete základní úkony, které by měly být dítěti blízké už od jeho útlého věku.barevné kostk.png
Určování času, vkládání tvarů, posouvání kostkami nebo šikovné počítadlo, naučí každé dítě všemu potřebnému, co je pro jeho vývoj důležité. Součástí kostky je i její vnitřní část, která se zaměřuje zpravidla na spirálu s korálky, které je potřeba provlékat.
V sortimentu na vás čeká klasika v podobě čtverce, ale i o něco aktivnější verze šestiúhelníku.Je na vás, kterou si pořídíte, ale nepochybujte o tom, že tento typ hračky vám doma chybět za žádných okolností nemůže. Vaše děťátko si s ní totiž vyhraje naplno a nepřestane ji zkoumat do doby, než zvládne všechny úkoly, které v sobě ukrývá.