Prodejte své ojetý vůz

Máte doma starší auto, které už nechcete mít ve svém vozovém parku, ale chtěli byste prodejem získat ještě nějaké peníze? K tomu Vám může pomoci výkup starých aut.

Někdy dojdete do stádia, kdy Vám Váš čtyřkolový pojízdný miláček přestane vyhovovat a bude na čase se ho zbavit. Samozřejmě pokud je v takovém stavu, že je pojízdný a mohl by ještě sloužit někomu jinému nabízí se možnost ho prodat. Můžete prodej si vzít na vlastní triko anebo ho prodat přes výkup starých aut. Není to nic složitého a někdy Vám to může ušetřit i nějaké ty starosti na víc.

prodejce

Výkupem starých aut se specializují společnosti, kterých na internetu najdete nepřeberné množství. Je jen potřeba si správně vybrat. Tyto společnosti vykupují nejen ojeté, ale i havarované auta. A jak probíhá samotný výkup? Nejprve probíhá kontrola dokladů, identifikátoru a také samotného původu auta. Nesmí ani chybět kontrola najetých kilometrů. Pokud tato kontrola proběhne v pořádku nastává testovací jízda. Když i ta je v pořádku přesouvá se auto do servisního zázemí společnosti, kde ji zkontroluje mechanik. Pokud i touto prohlídkou Vaše ojeté auto projde dochází ke kýženému ocenění výkupu.

Nacenění ojetého vozu

Do konečné ceny ojetého vozu se promítá jak výsledky všech proběhlých kontrol, tak také stáří auta, najeté kilometry, barva, výbava vozu nebo i servisní historie. Cenu auta můžete zjistit i online na webu, kde po zadání VIN vozidla se dozvíte, zda je ocenění k dispozici. Pokud k dispozici je cena je určena na základě aktuální i historické situace ojetin na českém trhu.

Co si pohlídat na smlouvě o prodeji auta

prodej auta

Pokud dochází už prodeji je i potřeba si hlídat pár nacionalit, které taková smlouva měla mít.

V úvodu smlouvy je potřeba mít označení smluvních stran. Dále čestné prohlášení majitele vozu, že se skutečně jedná o jeho vůz a, že na daný vůz není uvalena exekuce nebo zástava. Na smlouvě by měl být popis vozu i s jeho závady, cena a způsob úhrady kupujícího a samozřejmě datum a podpis obou subjektů.