Jak malé dítě je možné sebou vzít do kina? A je třeba se předem nějak připravit?

Vaše kamarádky se svými dětmi už dávno navštěvují představení v kině, ale vy si ještě netroufáte? Nechce vaše dítě sedět a dívat se v klidu? 

Jak malé dítě je možné sebou vzít do kina? A je třeba se předem nějak připravit? 

Láká vás neustále kultura, ale máte malé děti? Myslíte, že to nejde dohromady, ale pak slyšíte od přátel, jak s dětmi byli na výstavě, na představení, v kině nebo na koncertě? Jenže když se podíváte na své dítě, je vám jasné, že tohle u vás neprojde? Kdy vlastně začít děti sebou brát za kulturou a kdy je lepší ještě raději sedět doma? Přeci jen děti jsou někdy divoké a neposedné a otázka zní jasně, stojí vám to vlastně za to? A vydržíte to vy nebo ostatní diváci? 

děti a kino

Tak jako kdysi 

No jo, ještě jako bezdětní jste byli v kině pečení vaření, navštěvovali jste představení, jezdili po festivalech a najednou to nejde. No nejde, to je otázka. Ono to jde, i děti sebou můžeme na různé akce brát a je to docela zábava, ale musí se na to postupně. Z dítěte si můžete udělat parťáka, parťáka na celý život, od mala až do dospělosti totiž pak s vámi potomek může navštěvovat nejrůznější akce a můžete si to docela dobře užívat, jenže pokud je ještě dítě moc malé, je nutné ho naučit, že se v kinosále nebo v divadle jen tiše sedí a sleduje. To ale takové tříleté dítě ještě úplně nemusí chápat, ba co víc, může mu to být ale úplně jedno. 

Jakmile se staneme rodiči, je nutné si přiznat jedno, nikdy ale vážně nikdy už nic nebude jako dřív. Takže je jen na nás, jak si to nastavíme. Nevzdáte se kultury, ale hlídání nemáte prostě pořád? Tak dítě učte, že kino a jiné podobné akce jsou velmi zábavnými akcemi a snažte se již od malička. 

filmová páska

Od tří let vstup povolen 

Ať už se jedná o divadlo nebo o kino a podobně, vždy jsou představení určená jen dospělým a pak ty, která jsou určena dětem. A to i těm nejmenším. Pokud se rozhodnete na nějaké představení pro děti vyrazit, buďte v klidu, protože zpravidla bývají všechna taková představení nebo promítání v kině přizpůsobena dětem nejen programově ale zejména délkou. Dítě by to tak mělo vydržet a nejlepší věk je kolem tří let. 

A pokud se to jednou nepodaří a musíte odejít dříve, nenechte se odradit. Příště už to třeba bude lepší a na potřetí už to dáte celé.