Roční závěrka nemusí být Vaší noční můrou

Kdo by neznal infarktové stavy, kdy na Vás leží tíha zodpovědnosti za ukončení účetního období, které by mělo vypovídat o hospodaření firmy za celé jedno účetní období! Přesčasy v tomto období nejsou výjimkou, viďte? Doma Vás téměř nevidí, Vy bloumáte bez normálních myšlenek po bytě. Usínáte s čísly před očima a často se budíte s myšlenkou na finanční výkazy.
· Nezapomněli jste na něco?
· Klapne Vám veškeré účetnictví?
· Nenastane nějaký problém?
· Máte v pořádku rozvahu?
· Sedí Vám výkazy o zisku a ztrátách?
· Jak si stojí finanční toky firmy?
Kristepane, já snad neusnu, říkáte si v tomto období dost často. Ráno se ploužíte, jako pravá polednice kolem zdí domů, ale nevnímáte nic. Stále jen ta čísla a účetní operace!
podklady pro účetnictví.jpg
Chtěli byste spát klidněji?
Víte, i v tomto nepříjemném období plné čísel a kolonek můžete přežít v pohodě. Můžete dokonce zrychlit tempo, aniž byste se zadýchali. Přesčasy možná ani nebudou nutné. Stačí si jen umět poradit. Účetní aplikace Vás může zbavit nočních můr a zsinalé barvy obličeje během účetní závěrky. Chtěli byste to? Chtěli byste vypadat svěže i v době pro účetní dost protivné? Samozřejmě, že se nedá nic podcenit, ale rozhodně budete mít jasno a Vaše práce na účetní závěrce poběží, jak na drátku. Už se nebudete ploužit ulicemi, nebo chodbami ve firmě, jako bez života. Jako svůj vlastní stín. Dokonce nebudete muset vypít hektolitry kávy, abyste se mohli dokonale soustředit. Ani chybovat nebudete zbytečně. A kalkulačce můžete dát dovolenou.
prostor účetní.jpg
Všechny části kvalitně provedené účetní závěrky, jako je rozvaha, výkaz zisku a ztrát, finanční tok peněz a všech ostatních příloh, které Vám zákon předepisuje, se pro Vás může stát běžnou rutinou. Činností, která sice zabere více času, ale půjde pěkně od ruky, jak se říká.