Kultura Paříže

Samotné město je považováno za velmi kulturní. Můžete zde navštívit více než 150 muzeí, 200 galerií, přes několik desítek tisíců restaurací, kin či divadel.
most v Paříži
V každém ročním období objevíte něco, co vás určitě zaujme. Například na jaře můžete navštívit knižní veletrh nebo Den svatého Patrika. V létě jsou to pak různá kina, koncerty nebo Pařížská pláž. Na podzim můžete zavítat do mnoha památníků, historických budov nebo můžete navštívit festival d\’Île-de-France. Dokonce ani v zimních obdobích nezůstanete ošizeni o krásu tohoto města. Můžete navštívit například Pařížskou přehlídku koní nebo výstavu automobilových veteránů.
palais du holanska
Pokud máte někdy v plánu do Paříže zavítat, určitě nevynechejte místa jako je například Eiffelova věž či Louvre. Eiffelova věž je známá jako pařížská dominanta a také se není čemu divit. Má 324 m a můžete z ní vidět na krásy celého města. Louvre je nejstarší muzeum,
ve kterém naleznete exponáty sahající až do 19. století. Velmi zajímavé je ale také Národní muzeum moderního umění.

Velmi oblíbené jsou ale také divadla a opera. Mezi nejvíce navštěvovaná divadla se řadí hlavně Arènes de Lutèce, Théâtre de l\’Odéon nebo Théâtre de la Ville.

Co každý z nás má rád je hudba. Ta je tady také velmi rozšířená. Sahá až do samotného středověku a ve městě můžete navštívit mnoho koncertních sálů, které vás určitě zaujmou.
eiffelova věž zespod
Kromě svých úžasných památek, hudby nebo divadel je také známá díky své gastronomii. Prakticky na každém rohu narazíte na mnohé kavárny, které jsou zde velmi oblíbené. Velmi oblíbené jsou například rybí restaurace nebo restaurace s alsaskou či provensálskou kuchyní. Paříž nabízí až pět různých druhů kuchyní, takže je opravdu z čeho vybírat.
Jelikož prázdniny ještě stále nekončí a vy pořád nevíte kam se vydat na dovolenou, určitě by byla Paříž skvělou volbou pro celou rodinu.