Obarvěte si vajíčka snadno a rychle

Velikonoce už klepou na dveře a nám začínají přípravy spojené s těmi nejkrásnějšími jarními svátky. Oslavit příchod jara není jen tak. Zahrnuje to především přípravu v podobě pečení a vaření ale také úklidu a v neposlední řadě především barevné zdobení bytu a barvení velikonočních vajíček. A protože každou hospodyňku toho před Velikonocemi čeká opravdu hodně, není na škodu si některé práce trošku usnadnit.
ošatka vajec
Barvení vajíček se považuje za jednu z nejdůležitějších velikonočních tradic a tak by se na ně rozhodně nemělo zapomínat. Čokoládová vajíčka jsou sice fajn, ale není to ono, co říkáte? V žádné domácnosti by tak na svátečním velikonočním stole neměly chybět barvené vajíčka. Jděte na to chytře a obarvěte si vajíčka jednoduše a hlavně rychle. S našimi typy to zvládnete hravě a pomáhat vám mohou klidně i děti.
velikonoční vajíčka u koše
·         Barvení lakem na nehty: tenhle způsob je opravdu velmi jednoduchý ale za to efektivní. Během chvilky a téměř bez práce máte svá vajíčka krásně nabarvená. Jen pozor, vzhledem k tomu, že je budete barvit v laku na nehty, měli by být vajíčka vyfouknutá. Samotný postup barvení je ale hračka. Do misky s vodou nakapejte pár kapek laku na nehty libovolné barvy. Barvy můžete i kombinovat, aby vajíčka byla vícebarevná. Postupujte opatrně, aby se barvy zbytečně moc do sebe nezamíchaly. Pomocí špejle barvy jen ve vodě trošku natáhněte a pak do vody vhoďte vejce a párkrát je otočte, tak aby se v barvě obalily. Pak stačí vejce vytáhnout a nechat zaschnout.
·         Přírodní barvení: chcete mít obarvená vajíčka čistě přírodně. Naštěstí existuje celá řada přírodních surovin, které stačí povařit, a vajíčka v nich pak velmi snadno obarvíte. Podle toho jakého barevného odstínu chcete dosáhnout, zvolíte i surovinu. Napadlo by vás, že ve svařeném červeném vínu můžete vajíčko obarvit na krásný purpurový odstín. Podobně to můžete zkusit i s rozvařenými borůvkami. Krásnou cihlově červenou barvu vykouzlí také horká voda smíchaná s červenou mletou paprikou. Pro zelené vajíčka použijte špenát nebo trávu, stačí opět jen namočit do vody, trošku povařit a poté do odvaru namočit vajíčka. Hnědou barvu kromě cibule získáte také z kávy. Uvařte si litr horké kávy a ponořte do ní uvařená vajíčka.
ovce na louce
Příroda je úžasná, a pracovat s ní je radost. Využívat přírodní barviva na barvení vajíček je to nejlepší co můžete udělat. Nemusíte se pak bát vajíčko sníst a navíc si je obarvit mohou bez obav i děti sami.