Spolehlivé auto

Pamatujete si na svou první autohavárii? Já ano. Bylo to v té době, kdy jsem měla řidičský průkaz teprve ani na jeden rok. Prostě jsem se nějak spletla na silnici a nedala jsem přednost zprava. A bohužel se mi to stalo už několikrát, ale ke kolizi naštěstí nedošlo. Jenomže nyní se mi to nevyplatilo. Bohužel já prostě nějak zapomínám dávat přednost. Já vím, že je to moje chyba a že mě to neomlouvá, ale opravdu si nemůžu pomoct. Vždycky za volantem myslím na něco jiného a nemohu se soustředit na řízení. A je ovšem ale logické, že pokud jedete autem, tak se můžete soustředit jenom na řízení auta a taky sledovat cestu. Musíte samozřejmě taky dávat pozor na to, že ne všichni řidiči znají pravidla anebo se je nesnaží dodržovat. Takže se taky může stát, i když třeba vy jste v právu, tak vám někdo vjede rychle do cesty a může být autonehoda na světě. A nemusí končit někdy tak šťastně, jako ta moje.

Není nad spolehlivé auto.

Já jsem sice měla jednu autonehodu, ale dopadla docela dobře. Bylo to jenom takové lehké ťuknutí, ale i tak jsem se velice bála. Potom jsem asi dva měsíce nesedla za volant. Naštěstí je tohle už všechno za mnou a já si doma pravidelně na internetu procvičuji všechny informace, které potřebuje vědět každý řidič. A učím se stále dokola, jak kdo má přednost.

Bez auta bych byla ztracená.

A kdyby tohle věděla moje máma, že se v tom moc nevyznám, tak by mě sama asi udala na úřadu, abych násilím vrátila řidičský průkaz. Já chápu, že bych to asi tak měla udělat, ale když já auto k životu opravdu dost potřebuji. Ještě vozím s sebou do práce kolegyni, takže kdybych byla bez auta, tak co bych dělala? Nechtělo by se mi zase znovu jezdit busem nebo vlakem. Mám strach, že bych tak zase něco chytla, jako naposledy chřipku. takže jsem opravdu moc ráda, že mám auto, kterého si cením a přednosti v jízdě se pořádně doučím. A jak šla autoškola vám?