Správná ochrana zraku

Oči jsou citlivé

Zrak je velmi důležitý vjem, který má nejen člověk. Život bez něj je rozhodně podstatně těžší, proto bychom si jej měli vážit a dbát na jeho vhodnou ochranu. To znamená, že když děláme třeba na strojích, ze kterých odlétávají třísky či špony, tak je zapotřebí se dostatečně chránit. Proto by v žádné dílně neměli chybět ochranné brýle. Ty jsou průhledné, takže nás nijak neomezují, ale na druhou stranu brání tomu, aby nám nějaký nepořádek vletěl do oka, což by mohlo mít za následek závažnější zdravotní problém.

pracující svářeč

Když však budeme dělat nějakou specifickou práci typu svařování, tak zde už vůbec na bezpečnosti nešetřete. Je potřeba mít dobré oblečení a hlavně svařovací kuklu či štít. Finančně to není nic náročného a taková pomůcka nám vydrží velmi dlouho, takže na kvalitě rozhodně nešetřete, protože pár korun v kapse nám zdraví nevrátí. To platí obecně, a proto bezpečnost nepodceňujte.

Sluneční brýle

Speciální kategorií brýlí jsou ty sluneční. Jestliže jedeme třeba na dovolenou do tropů k moři, tak se vyplatí chránit před ostrým sluncem. Nezapomínejte ani na opalovací krém, přičemž zvolte dostatečná faktor ochrany. Nyní se ale vrátíme k brýlím. U nich je zapotřebí sledovat UV filtr, který by neměl klesnout pod hodnotu 400 nanometrů. Právě ultrafialové záření je pro nás ve velkém množství škodlivé. Připlaťte si za polarizaci, protože ta zajistí, aby se k nám nedostali odražené paprsky třeba od vody a podobně.

sluneční brýle

Takové brýle ve finále stojí o něco více, ale rozhodně se vyplatí. Brýle jsou samozřejmě i designový prvek, takže pánské brýle sluneční vybírejte i podle vzhledu, protože tento prodejce má opravdu rozsáhlý výběr. Prodej funguje přes e-shop, ve kterém není problém snadno vyplnit potřebné údaje a nechat si produkt zaslat domů. Zde už si jej stačí rozbalit a začít naplno používat.